Przegląd

Wszycie naltreksonu (video)

Pewnie wielu z Was zastanawiało się, jak wygląda zabieg wszycia naltreksonu, czyli tzw. wszywka. Poniżej znajdziecie video, które przedstawia ten zabieg.

Na wstępie zaznaczam, że oglądanie filmu nie jest jakoś szczególnie przyjemne, ale nie ma tam żadnych drastycznych scen. Implantacja naltrexone to zwykły, drobny zabieg chirurgiczny. Film pochodzi z Rosji, co też mówić może co nieco o sposobie wykonania zabiegu.

Jak za chwilę zobaczycie, zabieg wszycia naltrexone jest prosty.

Najpierw dezynfekuje się skórę w okolicy miejsca zrobienia wszywki, potem wykonywane jest znieczulenie miejscowe, a następnie dokonywane jest niewielkie nacięcie, w tym wypadku w podbrzuszu. Naltrekson jest implantowany dość głęboko, co znacząco utrudnia wydłubanie wszywki. Potem szycie, „ubieranie i do domu”. Prawidłowo wykonany zabieg jest bezpieczny i nie powinien wywoływać żadnych powikłań.

Implantacja naltreksonu (nalorex)

Oto wspomniany film z wszywaniem nalorexu:

Na zakończenie polecam Wam jeszcze artykuł o skuteczności naltreksone, przedstawiający wyniki badań na jego temat. Osoby zainteresowane muszę jednak zmartwić, gdyż lek ten jest w Polsce trudno dostępny. Osoby zainteresowane wszyciem nalorexu zapraszam tutaj, zaś wszystkich zachęcam do bliższego przyjrzenia się temu lekowi, jako alternatywie do esperalu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *