Przegląd

Narkotyki i środki zastępcze

Okładka książkiNarkotyki i środki zastępcze.

Zjawisko, zagrożenia, profilaktyka

Rosnąca liczba publikacji dotyczących narkotyków skłania do przyjrzenia się tym, które najdokładniej, a zarazem w sposób najbardziej przystępny i kompleksowy, przedstawiają zagadnienie narkomanii.

Każdego roku na polskim rynku wydawniczym pojawia się około 10 publikacji poświęconych zagadnieniu uzależnienia od narkotyków. Książka „Narkotyki i środki zastępcze…” stanowi jednak najbardziej kompleksowe studium poświęcone przedmiotowemu zagadnieniu, począwszy od przyczyn uzależnienia, poprzez szczegółowe omówienie środków odurzających, aż po przytoczenie regulacji prawnych obejmujących kwestię narkomanii.

Warto uwypuklić diagnostyczny aspekt publikacji. Książka zawiera bowiem szereg podstawowych, a zarazem kluczowych informacji, pozwalających zdiagnozować uzależnienie, przewidzieć jego skutki oraz zaplanować działania prewencyjne lub, używając słownictwa medycznego, profilaktyczne.

Oprócz dokładnego omówienia poszczególnych środków odurzająco-uzależniających (począwszy od marihuany, przez ecstasy, kokainę po benzodiazepiny i sterydy), publikacja zawiera także studium poświęcone zatruciom narkotykowym oraz analizę zachowań i mimiki osoby uzależnionej od narkotyków. Powyższa publikacja, oprócz walorów akademickich, zawiera także szereg wskazówek mogących służyć pomocą każdej osobie, która choćby w pośredni sposób ma styczność z narkotykami i ich pochodnymi.

Artykuł “Narkotyki i środki zastępcze”skomentowano 2 razy

  1. lisek Skwierzyna says:

    Swietny blog. Naprawde masz smykałke do pisania:)

    1. www.bezuzaleznien.pl says:

      Dziękuję i zapraszam częściej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *